Dajcie odpocząć MAMIE!” To jedno z naszych haseł. „Odklejamy” dzieciaki od Mam na kilka dni i „przyklejamy” do ojców. Nie robimy tego, że mamy coś do Mam. Uważamy jednak że Mamy zasługują na to, żeby odsapnąć i mieć kilka dni tylko dla siebie. W większości przypadków to one dbają, pielęgnują, karmią, przytulają swoje potomstwo oraz mężów lub partnerów.
Odpoczynek jest niezwykle istotny dla każdej mamy, ponieważ pomaga jej zregenerować energię po intensywnych aktywnościach dnia codziennego. Matki często angażują się w wiele obowiązków, takich jak opieka nad dziećmi, prace domowe i inne zadania. Odpoczynek pozwala na regenerację mięśni, układu nerwowego i innych funkcji organizmu.
Codzienne wyzwania mogą prowadzić do stresu i zmęczenia psychicznego. Odpoczynek pomaga wyciszyć umysł, zredukować napięcie i poprawić samopoczucie. Pozwala na lepsze skupienie i wydajność. Kiedy mama jest wypoczęta, może lepiej radzić sobie z codziennymi zadaniami.
Odpoczynek pomaga w zapobieganiu wypaleniu zawodowemu, frustracji i stresem. Daje czas na refleksję i dbanie o siebie. Wypoczęta mama ma więcej cierpliwości i energii, aby angażować się w aktywności z dziećmi, co sprzyja budowaniu silniejszych więzi rodzinnych.
Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Odpoczynek pozwala na lepsze funkcjonowanie całej rodziny. Dlatego super pomysłem dla Mam są nasze rejsy żeglarskie dla ojców z dziećmi.
W trakcie naszych rejsów kiedy ojcowie zabierają dzieci z domu, mamy organizują krótkie wypady z przyjaciółkami np. do SPA ,
chillują z lampką wina i ulubioną książką w zaciszu domowego ogniska albo realizują swoje pasje. Mówiąc wprost-korzystają z życia 🙂
Budowanie więzi ojca z dziećmi jest kluczowe z wielu powodów, zarówno dla zdrowia emocjonalnego i psychicznego dzieci, jak i dla ogólnej dynamiki rodziny.
Silna więź z ojcem daje dzieciom poczucie stabilności i bezpieczeństwa, co jest fundamentem dla ich zdrowego rozwoju emocjonalnego.
Dzieci, które mają dobry kontakt z ojcem, często wykazują wyższą samoocenę i większą pewność siebie. Uczestnictwo ojca w życiu dziecka może znacząco wpłynąć na jego postrzeganie siebie i swoich umiejętności.
Obecność i zaangażowanie ojca pomagają dzieciom rozwijać umiejętność empatii i zrozumienia dla innych, co jest kluczowe dla budowania zdrowych relacji w przyszłości.
Ojciec pełni rolę wzorca do naśladowania, szczególnie dla synów, ale również dla córek. Sposób, w jaki ojciec traktuje innych, w tym matkę dzieci, wpływa na to, jak dzieci będą postrzegały i traktowały innych ludzi.
Poprzez obserwację ojca, dzieci uczą się, jak radzić sobie z własnymi emocjami, jak rozwiązywać konflikty i jak wyrażać swoje uczucia w zdrowy sposób.
Z punktu widzenia ojców, potrzebujemy pogłębienia relacji z dziećmi, ich bliskości,
przebywania „sam na sam” z dzieckiem, zrozumienia ich potrzeb i zainteresowań. Opieka ojców nad dziećmi jest nieco inna, bardziej „szorstka” ale jednocześnie daje dużą samodzielność i stawia wyzwania dla obu stron.
Poprzez obserwację ojca, dzieci uczą się, jak radzić sobie z własnymi emocjami, jak rozwiązywać konflikty i jak wyrażać swoje uczucia w zdrowy sposób.
Tatusiowie stawiający na samorozwój mają szansę na głębsze zrozumienie swojej roli jako opiekuna i aktywnego udziału w życiu swojego potomstwa. Wspólne podróżowanie to możliwość niezliczonej ilości wspomnień, jedynych w swoim rodzaju, które pozostaną na długie lata w głowach taty i dzieci.
Dla mężczyzn to też rodzaj odskoczni od codzienności poprzez relaks i odpoczynek a
dodatkowa korzyść to odnajdowanie się w nowym środowisku ojcowsko-żeglarskim, które z racji swojej różnorodności może wzbogacić obecne rodzinne relacje.
Taka wyprawa to nie tylko wyzwanie dla dzieciaków ale także dla ojców.
Tatusiowie stawiający na samorozwój, mają szansę na głębsze zrozumienie swojej roli jako opiekuna i aktywnego udziału w życiu swojego potomstwa.
Wspólne podróżowanie to możliwość niezliczonej ilości wspomnień, jedynych w swoim
rodzaju, które pozostaną na długie lata w głowach taty i dzieci.
Dla mężczyzn to też rodzaj odskoczni od codzienności poprzez relaks i odpoczynek a
dodatkowa korzyść to odnajdowanie się w nowym środowisku ojcowsko-żeglarskim, które z racji swojej różnorodności może wzbogacić obecne rodzinne relacje.
Taka wyprawa to nie tylko wyzwanie dla dzieciaków ale także dla ojców.
Drogie Mamy Uwierzcie w Waszych mężczyzn! Potrafią zająć się dziećmi. Rodzina jest pod dobrą opieką a Wy korzystajcie z wolnych dni.
Dla Was też ma to swoje nieoczywiste korzyści jak chociażby zwiększenie szacunku dla
partnera, który aktywnie angażuje się w wychowanie dzieci a Wasze wzajemne relacje
rozszerzą się o nowe możliwości do współpracy.
Podsumowując. Chociaż mamy nie uczestniczą bezpośrednio w rejsie, mogą nadal czerpać korzyści z tej sytuacji poprzez odpoczynek, samorealizację, rozwój relacji i perspektywę na temat rodzicielstwa.
Ojcowie natomiast w nowym środowisku i z przynajmniej częściowo nowymi obowiązkami mają szansę się wykazać i odegrać większą rolę w życiu najmłodszych
uczestników wypraw.
Z ciekawostek blisko 40% uczestników jest zapisywanych na wyprawy przez Mamy lub
partnerki.